خلاقان جوان

HEO چیست؟

در حال حاضر مطمئن هستم که شما با اصطلاح SEO (بهینه سازی موتور جستجو) آشنا هستید و اهمیت پیروی از بهترین شیوه ها را برای بهبود موقعیت خود در صفحات نتیجه موتورهای جستجو (SERP) درک می کنید. با این حال , یک واژه که ممکن است با آن آشنا نباشد HEO است.

هئو (HEO) چیست؟

HEO مخفف (human experience optimization) به معنای بهینه سازی سایت برای کاربران و چشم انسان است، که در واقع به همان اندازه ی سئو (SEO) مهم است. و بهتر است در هنگام ایجاد محتوا بر روی هر دو ( Seo , Heo ) تمرکز کنید .
آیا باید ابتدا روی HEO یا SEO تمرکز کنید؟ مساله بهینه‌سازی چشم انسان آنجایی است که بازاریابان به جای نوشتن محتوا برای ربات‌ها در موتورهای جستجو ، محتواهایی با کیفیت بالایی را برای کاربران ایجاد می‌کنند .

Dharmesh Shah در سخنرانی کنفرانس Hubspot در بوستون مساله HEO را بطور کامل و به شکل زیر بیان نمود:

” راه برنده شدن در SEO ، تمرکز بر HEO است “. او به HEO به عنوان بهینه سازی لذت کاربری اشاره کرد، که در آن نباید استفاده از کلمات کلیدی و یا بهینه‌سازی متاتگ ها را فراموش کنید . و درکنار آنها باید تمرکز خود را بر تولید محتوا با کیفیت بالایی قرار دهید که نه تنها موتورهای جستجو را خوشحال می کند بلکه مخاطبان و کاربران سایت را نیز جذب و حفظ می نماید.

ممکن است شما از تغییر ناگهانی از SEO به HEO تعجب کنید. چرا HEO قوی تر می شود؟ آیا عوامل فعلی در این روند دخیل هستند و دلیل آن چیست ؟ بیایید نگاهی به برخی از آمار بازاریابی محتوا و برخی از رفتارهای B2B و B2C در سال های اخیر داشته باشیم.

براساس آمار و ارقام Hubspot در مورد روند بازاریابی محتوا و بودجه، “۶۱ درصد از مصرف کنندگان احتمال زیادی دارد که از یک نام تجاری که محتوای خاص را به اشتراک می گذارند، خرید کنند” و این ثابت می کند که خریداران به طور مثبت تحت تاثیر برند هایی قرار می گیرند که محتوایی مناسب و با کیفیت را ایجاد می کنند.

بسیاری از کسب و کارها پیش از این در ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا یا استخدام یک تیم محتوای درون‌سازمانی توسعه یافته کار کرده‌اند . در واقع، بر اساس یک مقاله از موسسه بازاریابی محتوا ، ۷۳ درصد ازسازمان های بزرگ فردی را استخدام می‌کنند تا استراتژی بازاریابی محتوای خود را مدیریت کنند.

برای موفقیت بر روی استراتژی بازاریابی محتوای خود سرمایه‌گذاری کنید . امروزه، مهمتر از همه تمرکز بر روی خوانندگان سایت است. پاسخ به سوالاتی را که افراد دنبال آن می گردند را پیدا کرده و محتوای مناسبی با آن را تولید کنید.

هدف این است که به دنبال پیدا کردن راهی برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت و حفظ آنها باشید، تا ایجاد محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی خاص و مناسب برای موتورهای جستجو.

افراد زیادی هستند که فقط جهت تولید محتوا ،محتوای فراوانی با کیفیت پایین ایجاد می کنند. در واقع , طبق نظر متخصصان , ” محتوا با کیفیت ضعیف تاثیر منفی زیادی بر روی سایت داشته و باعث می‌شود در دریایی از محتوا که با هدف seo تولید شده اند غرق شوید.”

چند نکته که در طراحی و راه اندازی سایت با هدف Heo باید در نظر داشته باشید:
تولید محتوا بر اساس نیاز کاربران همراه با بکار گیری تصاویر و رنگ های جذاب به گونه ای که کنجکاوی کاربران را برانگیخته و آن ها را جذب نماید.
خدمات خود را در قالب نمونه کارهای موفق ، بخوبی برای کاربرانتان معرفی کنید و به کاربران خود نشان دهید که کار را خوب بلدید.
با بالا بردن امنیت سایت و داشتن صداقت در بیان مطالب و معرفی محصولات و خدمات خود به حفظ مشتریان سایت خود بپردازید.
برای دامین و سایت خود اسم مناسبی که اشتباه در تلفظ آن بسیار کم است را انتخاب کنید. ترجیحا سعی کنید نام دامین دارای حروفی باشد که از نظر شنیداری مشابه سایر حروف نباشند.
در فرآیند سفارش گیری آنلاین، فرآیند را به گونه ای طراحی کنید که برای کاربران سایت آسان بوده و با چند کلیک ساده کل فرآیند خاتمه یابد.
قابلیت ورود به سایت با حساب کاربری گوگل را فراموش نکنید .این امکان خوبی است که بیشتر کاربران آن را دوست دارند.
لینک سازی داخلی و ارتباط مطالب مرتبط به هم باعث می شود کاربران به راحتی و بصورت هدفمند از صفحات سایت شما بازدید نمایند.
محتوایی متناسب با سرچ کاربران جهت جلب رضایت آنها تولید کنید نه فقط صرفا جهت رضایت موتورهای جستجو
همواره اصول و نکات روانشناسی رنگ ها در طراحی و پیاده سازی سایت را بکار برید.

khalaghan

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*