خلاقان جوان

۱۰ نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک طراح UI / UX موفق

ui/ux

طراحی UI / UX به عنوان یکی از مهمترین فرصت های شغلی شناخته شده است و پیش بینی می شود که در سال های آینده اهمیت و رعایت اصول آن در طراحی اپلیکشن موبایل یا طراحی سایت ضمن رعایت اصول امنیت سایت ، بیشتر خواهد شود. اگر چه، کار کردن با عنوان طراح UI / UX هیجان انگیز است، اما این کار بسیار چالش برانگیز می باشد.
موفقیت یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه، تا حد زیادی بر ترکیب مناسب UI و UX بستگی دارد. اگر کاربران زمان زیادی را در جستجوی یک ویژگی خاص یا انجام کاری در سایت شما صرف نمایند، به احتمال زیاد سایت را رها کرده و به سایت های دیگر مراجعه خواهند نمود.
بنابراین مهارت های یک طراح UI / UX در این زمینه در حفظ مشتریان سایت بسیار حایز اهمیت خواهد بود. در اینجا ۱۰ مهارت اساسی که بخشی از مجموعه مهارت های هر طراح UI / UX است را بیان می نمایم.

مخاطب خود را بشناسید

هر طراحی هدفی دارد و هدف آن رسیدن به مخاطبان مورد نظر است. در طراحی UI / UX شما باید بدانید که مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند و چه چیزی برای آنها اهمیت دارد. قبل از اینکه فرآیند طراحی را شروع کنید، بهتر است بدانید برای چه کسانی در حال طراحی هستید . تشخیص زودهنگام حضار در روند طراحی به شما کمک می‌کند که طراحی‌های بهتری داشته باشید و نقطه شروع خوبی برای کار داشته باشید .
به یاد داشته باشید به عنوان یک طراح، شما دانش و توانایی تفسیر آنچه مخاطبان شما در هنگام باز کردن یک سایت یا برنامه کاربردی تلفن همراه می بینند را دارید، و باید از این دانش به منظور افزایش اثربخشی طرح های خود استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا یک طراحی رابط کاربری کارآمدتر را طراحی کنید .

یک طراح خوب باشید

یک طراح باید مانند یک کاربر فکر کند. بنابراین هنگام طراحی UI یا UX، لازم است اطمینان حاصل شود که کاربران را می شناسید. تنها به این فکر کنید که چگونه یک کاربر با یک وب سایت خاص و یا برنامه کاربردی تلفن همراه در هنگام کاوش ، تعامل خواهد داشت
شناخت کاربران به این معنا نیست که فقط آمار را تحلیل کنید بلکه باید عمیق‌تر ببینید. ببینید آن‌ها دقیقا ً به دنبال چه هستند و چطور از محصول شما استفاده می‌کنند . و چه نوع بازخوردی را در زمان استفاده از app یا یک محصول خاص دریافت می‌کنند

استفاده از تایپوگرافی

تایپوگرافی به عنوان یک هنر در نظر گرفته می شود، اینکه طراحی شما چقدر از سوی مردم مورد استقبال قرار می‌گیرد به نحوه ی استفاده شما از تایپوگرافی در طراحی موبایل یا سایت بستگی دارد . برای موفقیت طراحی UI ، شما باید تایپوگرافی را انتخاب کنید که زیبا به نظر برسد اما در عین حال با خوانایی تداخل نداشته باشد .

از پیمایش بیش از حد اجتناب کنید

در صحنه طراحی اخیر، پیمایش به یک ویژگی بسیار اساسی یک وب سایت تبدیل شده است. با این حال، چگونه به طور موثر از پیمایش استفاده میکنید؟! آیا تصمیم میگیرد که کاربران با یک روش بهتر درگیر شوند یا با پیمایش های بیش از حد آنها را دیوانه کرده و به سایت های رقبای خود هدایت نمایید.
انواع مختلفی از پیمایش مانند پیمایش بی نهایت، پیمایش ثابت طولانی و پیمایش اختلاف منظر و غیره برای بهترین نتایج وجود دارد . طراح باید بداند که کدام پیمایش موثر خواهد بود و کدام نوع پیمایش باید مورد استفاده قرار گیرد. یک طراح باید درک کند که پیمایش در کجا موثر خواهد بود و چه نوع پیمایشی می‌تواند برای کاربران خسته‌کننده باشد . برخی قواعد ساده وجود دارند که طراحان باید هنگام استفاده از پیمایش به آن پایبند باشند .
برای مثال ، برای وب سایت هایی که محتوای سنگینی را ارائه می دهند، پیمایش بی نهایت بهترین گزینه خواهد بود. پیمایش بی نهایت می تواند به شما کمک کند یک ریتم را روی صفحه وب تنظیم کنید و به کاربران این امکان را می دهد تا به طور مرتب مطالب تازه را مرور کنند.
اکثر سایت های شبکه های اجتماعی محبوب مانند فیس بوک، وبلاگ Tumblr و غیره از پیمایش نامحدود استفاده می کنند. به عنوان یک طراح، شما باید به خاطر داشته باشید، نوع پیمایش شما در یک وب سایت به شدت به محتوا و هدف سایت وابسته است. و باید اطمینان حاصل کنید که شما در حال تجربه خدمت به کاربران هستید.

محتوای کپی مطالب

در هنگام طراحی , اهمیت نسخه مناسب برای رابط کاربری شما قابل چشم پوشی نیست., شما نیاز به استفاده مؤثر از فضای موجود دارید تا مطمئن شوید هر متنی که اضافه شده است , با نیازهای مخاطبین دیگری تداخل ندارد . بنابراین، این مربوط به مقدار محتوا نیست بلکه مربوط به کیفیت کپی محتوا است که مهم است.
برای ایجاد یک کپی محتوای قانع کننده اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات مهم یا پرسش هایی را که مخاطبان شما ممکن است داشته باشند ارائه می دهید. استفاده از عناوین , زیر عنوان‌ها , برجسته کردن و تجزیه به پاراگراف‌های کوچک برای کمک به بینندگان در اسکن کردن صفحات، وب سایت شما را دوستانه می‌کند .

طراحی پاسخگو

با توجه به اهمیت فزاینده طراحی پاسخگو، هنگام طراحی رابط کاربر، شیوه طراحی پاسخگو در هنگام طراحی رابط شما نامعقول خواهد بود . به عنوان یک طراح رابط کاربر (UI), مهم است که بدانیم, چگونه به طور موثر رابط کاربری پاسخگو را طراحی کنیم که از چیدمان‌های انعطاف‌پذیر , تصاویر و رسانه‌های ورقه‌ای سبک و بیشتر استفاده کند .
بنابراین , برای اینکه طراح موفقی شویم , ضروری است که شما خود را در مورد بهترین تجارب در طراحی وب پاسخگو آموزش دهید و از آن پیروی کنید . این کار به شما کمک می‌کند تا یک تجربه بهینه برای کاربران در میان دستگاه‌های مختلف ارائه کنید .

تست و بهبود UI

هنگامی که یک فرایند طراحی انجام می شود، برای تست کارایی آن، آزمایش، آزمایش و آزمایش مهم است. برای بهبود تجربه کاربر، یک طراح باید تست رابط کاربری را انجام دهد. این تضمین می کند که UI (رابط کاربری) به درستی عمل می کند و هر گونه نقصی شناسایی می شود.
علاوه بر آن، این تست شامل بررسی عناصر طراحی مختلف مانند بررسی صفحه نمایش با استفاده از کنترل های مختلف مانند میله منو، نوار ابزار، فونت ها، دکمه ها، آیکون ها، محتوا و غیره نیز می باشد.

الهام بگیرید

هرگز لحظه ای خسته کننده در زمینه تجربه کاربر وجود ندارد، این موضوع همواره در حال تکامل است. بنابراین لازم است که شما بعنوان یک طراح UI، در مورد آخرین روند طراحی و نوآوری هایی که در زمینه طراحی اتفاق می افتد، به روز باشید. بنابراین ، به کاوش و جستجو دراینترنت ادامه دهید تا بتوانید با آخرین روند طراحی آشنا شوید و از آنها الهام بگیرید.

مدیریت موثر پویایی تیم

علاوه بر جنبه های طراحی، دینامیک و پویایی تیم شما نیز تاثیر زیادی بر روی رابط شما دارد. در طول فرآیند طراحی , شما با طراحان مختلف کار می‌کنید و مدیریت پویایی تیم بسیار مهم است .هنگام بحث درباره یک ایده طراحی خاص، اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم هنگام پذیرش یا رد یک ایده خاص، دلایل موجه داشته باشند.
علاوه بر این، بیاموزید که با یک روش حمایتی ،بازخورد (مثبت یا منفی ) بگیرید، زیرا شما را تشویق می کند تا با طرح های موثر بیرون بیایید.

آن را ساده نگه دارید

در نهایت، همه طرح های بزرگ همیشه یک چیز مشترک دارند و آن سادگی است. بنابراین , برای سادگی و شفافیت در طراحی تلاش کنید تا به خوبی توسط مخاطب دریافت شود .طرح های مینیمالیستی و ساده به راحتی قابل درک هستند و اغلب قدردانی می شوند.
نگه داشتن طرح بندی، فرم ها و دکمه های ساده یک عمل خوب برای دستیابی به سادگی در طراحی است. اما در صورت لزوم تصاویر، آیکون ها و رنگ های مربوطه را اضافه کنید تا رابط کاربری شما از لحاظ بصری جالب باشد. به یاد داشته باشید که طرح‌های ساده و درجه یک همیشه بر صحنه طراحی حکمرانی می‌کنند و برای کاربران راحت‌تر هستند .
هدف نهایی – به عنوان یک طراح UI / UX موفق و یا پیشرفت در هر شغل طراحی گرافیکی، مهم است که نکات گفته‌شده را توسعه دهید و به توانایی‌های خود اطمینان داشته باشید به عنوان یک طراح موفق این کار به شما این امکان را می‌دهد که پتانسیل کامل خود را به عنوان یک طراح درک کنید و طرح‌های کارآمدی به دست آورید .

khalaghan

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*